Dámské tričko – základ dobrého outfitu

Dámské tričko – základ dobrého outfitu

Když se řekne dámské tričko, všichni si představí jeden ze základních kousků v šatníku. Každá žena by měla mít určitě nějaká basic – jednobarevná trička, která mohou dát dobrý základ ke každému outfitu. Dámská trička se v dnešní době vyrábí v mnoha stylech, s dlouhým i krátkým rukávem a také různé délky a střihy.

Crop Topy

V poslední době jsou hodně populární tzv. crop topy, které jak název vypovídá jsou hodně krátká trička. Nosí se především v létě k sukním či šortkám s vyšším pasem. Crop topy se začaly nosit v 80. letech, kdy se objevily ve filmu Flashdance. Poté je do světa prorazila ve svých videoklipech zpěvačka Madonna a jiné umělkyně. Po několika letech se nyní opět vracejí do módy. Kromě klasických crop top triček se v tomto stylu můžeme setkat i se svetry, mikinami nebo košilemi.

Udělej si sám

DIY? V překladu tato zkratka znamená „udělej si sám“ a můžeme pod ní na internetu najít mnoho návodů jak si upravit nebo sám své dámské tričko udělat. Ať už jde o různé rozstříhání, krajkování, pokreslení nebo třeba batikování, každá žena si přijde na své a tričko si může upravit podle stylu, který má nejraději.

Dámských triček má dnes v šatníku každá z nás několik a přesto o nich některé zajímavosti vůbec nevíme. Věděli jste, že slovo tričko najdeme ve slovníku až od roku 1920? Do té doby jsme mohli nosit košile nebo cokoliv jiného, jen ne dámské tričko. A co je potřeba k ušití jednoho dámského trička? Celých 10km příze! Tolik je potřeba k ušití jednoho že základních kousků k našemu outfitu, kterých se dokonce ročně prodají 2 miliardy.