Kabát – od jara až do zimy

Kabát – od jara až do zimy

Pro většinu lidí je kabát typ oděvu ,který se hodí spíše do chladnějšího počasí. Někdo má rád kabáty s velkým límcem a výraznými barvami, jiní upřednostňují krátké kabáty v tmavších odstínech. I přes rozdílnost všech kabátů je tento druh oděvu oblíbený u mužů či žen již několik století.

Hit mezi kabáty: Trenčkot!

Trenčkot ( z angl. ,,Trench coat“) byl původně pánský plášť,který proslavil francouzský herec Alain Delon. Nyní se jedná o kousek , který nechybí skoro žádné ženě v šatníku. Trenčkot se od kabátů vzhledem moc neliší ,ale narozdíl od kabátů je vhodný i do teplejšího počasí ,protože je mnohem tenčí a často se dělá jen ze dvou vrstev. I přes mnoho barevných variant je nejoblíbenější trenčkot v pudrové či béžové barvě.

Velkým hitem je je také typ kabátu ,,pončo“.Pončo je oblíbené u menších,ale i větších. Pončo  je většinou kruhovitě střižený kus látky, který je na koncích zdoben třásněmi či korálky a může být dlouhé i krátké. Pončo je vhodné do léta i na zimu.

Jaký kabát si vybrat?

Existuje mnoho typů kabátů, které lze nosit k danému typu postavy. Kabáty můžeme nosit jako obyčejný kousek na každodenní nošení, ale také jako elegantní kousek či doplněk. Neobvyklejší je kabát tzv. rovného střihu.Tento kabát lze přizpůsobit jakémukoliv typu postavy narozdíl od oversized kabátu, který je vhodný jen pro vysoký a zároveň štíhlý typ postavy. Dále je možnost vybrat si například kabát ,který má více asymetrický střih nebo je zúžený v pase. Velkým trendem jsou také kabáty žluté či červené barvy ,které se hodí na podzim či jaro.