Sukně jako znak ženskosti

Sukně jako znak ženskosti

Sukně můžeme považovat na nejvíc ženský prvek již od pravěku. Zpočátku je nosili ženy i muži v mnoha kmenech a první kultura, kde měly ženy nosit oblečení připomínající minisukni byla Duan Qun Miao, která v překladu doslova znamená „krátká sukně Miao“. Ve středověku ženy nosili pouze šaty a sukně a teprve v 19. století jim byly v mnoha zemích povoleny kalhoty.

Protože se 2017 nese ve světě módy nese ve znamení půvabu a ženskosti. Nepatří k tomu nic jiného než trendy sukně nejrůznějších stylů. V letošním roce návrháři nedbají pouze na módní střih sukní, ale také zdůrazňují menší prvky jako zdobení, řasení, barevné provedení a vzory. Populární jsou tento rok potisky zvířat a to zejména koček, nášivky a výšivky, výrazné textury, kožešinové vložky nebo různé kovové ozdoby. Celkově si v letošním roce můžete vybrat takřka ze všeho.

Denim sukně zůstávají stále populární a návrháři zatím nenašli nic, co by se vyrovnalo jejich praktičnosti a univerzálnosti. Sukně jako tužka? Dříve především kancelářský styl se v nové módní sezóně stává univerzálnější a můžeme ji vidět hlavně na mladých dívkách a to v nejrůznějších kombinacích. Co se týče délky, je stále velmi oblíbená midi sukně, tedy taková, jež sahá někde mezi kolena a kotníky. Délku a materiál samotné midi sukně je důležité vybírat dle vaší postavy tak, aby jí lichotila. Tyto sukně můžete najít úzké či v „áčkovém“ střihu, sportovní bavlněné nebo i plisované z jemnějších materiálů. Elegantní styl, který kombinuje hned dva prvky a to kalhoty a sukně, se v roce 2017 opět vrátil do módy. A právě žensky červená barva získala vedoucí pozici v tomto trendu. Jak říkají návrháři, široké midi kalhoty jsou skvělou volbou pro všechny.