Tělo potřebuje sůl pro správné hospodaření s minerálními látky a také i s vodou. Je také důležitá pro aktivitu buněk, napomáhá totiž s nervovým vzruchem. Dále pomáhá činnosti svalů. To jak je sůl důležitá si lidi uvědomovali už dávno. Se solí se dříve dobře obchodovalo. Její cena byla totiž vyvažována zlatem a pro její těžení byly tvořeny po celém světě tzv. solné stezky. V současné době se zvyšují nároky na potraviny. To se totiž i dotklo úpravy soli.
Přírodní mořská sůl je často chemicky očištěna a bělená a kvůli tomu nemá dostatek svých minerálů a živin. Poté je do ní zpětně přidáván jód a ještě ke všemu se do soli přidávají protihrudkující a protispékavé látky. S přírodní solí tato ošetřená už nemá nic společného. Bohužel pro tělo tato sůl nemá žádné dobré účinky, je těžké jí vstřebat i vyloučit. Je lepší místo běžné kuchyňské soli, sáhnout po přírodních solí. Jednou přírodní solí je himálajská růžová sůl.
Proč himálajskou sůl?
Nejčistší sůl je především ta himálajská. Už ani přírodní mořská sůl není nejčistší a to kvůli čím dál tím více znečištěnému oceánu nemá takovou kvalitu. Co se týče himálajské soli, ta se těží z hloubky himálajského pohoří. Jelikož jsou zde vrstvy, které se v pohoří postupem věku usadily, má himálajská sůl v sobě až přes 80 minerálů. Tato sůl je stovky miliónu let stará, tudíž pamatuje i to, kdy zde bylo Himálajské moře. Proto ještě není znečištěna dnešním prostředím. Jelikož má krystalické formu, tak tělo jí dobře vstřebává a nemá problém případné přebytky vyloučit. Himálajská sůl je velice bohatá na železo a kvůli tomu má narůžovělou barvu. Dále taky obsahuje hořčík, draslík, vápník, sodík a fosfor. Himálajská sůl je dobrá pro regulaci krevního tlaku a zvýšené hladiny cukru v krvi. Minerály ty zas jsou dobré proti svalovým křečím a také pomáhá zlepšit činnost nervové soustavy a podporuje kvalitní spánek.